Nawigacja

Czwartek 17.01.2019

liczba odwiedzin: 96935

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Wiadomości

 • V Kiermasz Adwentowy

  V   FESTYN  ADWENTOWY

  8 grudnia już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy odbył się Festyn Adwentowy. Od dwóch miesięcy trwały przygotowania, aby na czas zdążyć z wykonaniem stosownych dekoracji i ozdób świątecznych na tę grudniową uroczystość. Dzień wcześniej ustawiano dekorację, stoliki i stoiska eksponujące wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców dekoracje bożonarodzeniowe.

  Ustawiono także scenografię będącą tłem do występów artystycznych przygotowanych na festyn.

 •  "Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

  dzień, zwykły dzień, w który gasną wszystkie spory.

  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

  dzień, który już każdy z nas zna od kołyski ."

   

  Serdecznie dziękuję rodzicom, nauczycielom, pracownikom, uczniom i przyjaciołom naszej szkoły za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu V Festynu Adwentowego. Bez Waszego wsparcia finansowego, hojności,  pomocy rzeczowej i ogromu dodatkowej pracy nasza impreza nie mogłaby być zrealizowana.

 • Językowcy

  Nasi super zdolni językowcy!

  19. i 20.11.2018 dwójka naszych uczniów-Anastazja Stefańczyk z klasy 8a i Nico Schmolke z klasy 7a pisali drugi etap konkursu zDolny Ślązaczek z języka angielskiego i niemieckiego. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki, aby zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego!

                                                                                                                                               Anna Hac-Kaczmarek

 • Szanowni Państwo!

  Wiem, że dla wielu z Waszych dzieci (a naszych uczniów) odrabianie zadań domowych i przygotowywanie się do lekcji to często bardzo trudny i nieprzyjemny obowiązek. W związku z tym chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie  pt. „Bądź trampoliną dla swojego dziecka”, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się związanym z tym problemom jakie stoją przed nastolatkami, wymienić się spostrzeżeniami na temat sposobów uczenia się, ilości i jakości prac domowych, sposobów przygotowania się do sprawdzianów i egzaminów. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej w SP w Starej Kamienicy o godzinie 9.00.

 • Konkurs chemiczny

  20 listopada uczniowie klas VIII i III gimnazjum brały udział w konkursie chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jeleniej Górze. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy skrupulatnie sprawdzał naszą wiedzę teoretyczną .
     Rywalizowało 17 drużyn z różnych szkół z powiatu. Do drugiego etapu po poprawnie napisanym teście zakwalifikowało się 13 grup, w tym my. Zaproszono nas do laboratorium chemicznego na część praktyczną. Tam wykonywaliśmy szereg doświadczeń zgodnie z podanymi instrukcjami. Poszło nam całkiem nieźle, gdyż zajęliśmy 5 miejsce na 13 drużyn. Jesteśmy z siebie dumni i cieszymy się, że mogliśmy po raz pierwszy zawitać w prawdziwym laboratorium. 

 • Your time, your choice

     Od środy 14.11 do piątku 16.11 trwały u nas w szkole warsztaty w ramach projektu "your time, your choice". Młodzież podzieliła się na grupy i wspólnie z młodymi ludźmi z Rumunii, Słowenii, Macedonii i Łotwy pracowali w języku angielskim. Powstały dzieła fotograficzne, taneczne, teatralne, filmowe, muzyczne, które jako podsumowanie wystawiono w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie w sobotę 19.11. Spotkanie międzykulturowe uznać należy za wielki sukces i kolejny krok w rozwoju naszych uczniów z SP Stara Kamienica!

 • W hołdzie Niepodległej

  „W hołdzie Niepodległej”

        8.11.20118r. w Galerii Izerskiej w Kromnowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Widowisko poetycko – muzyczne z elementami tańca i pantomimy przygotowały: Pani Kaczorowska i Pani Barbara Maczek. W programie wystąpili uczniowie  szkół podstawowych z Kopańca i Starej Kamienicy, którzy, wcielając się w role naszych przodków walczących o Polskę, przypomnieli ważne wydarzenia z historii naszej ojczyzny. Spektakl wypełniły także śpiewane przez młodych artystów pieśni patriotyczne, a o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. W akademii uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele     z obu wyżej wymienionych szkół. W podniosłym nastroju, z kotylionami w barwach narodowych, przeżywaliśmy to radosne dla Polaków święto.

 • Piosenka i poezja dla Niepodległej

  „Piosenka i poezja dla Niepodległej”

  W Święto Niepodległości młodzież Teatru Mała Scena przedstawiła program poetycko – muzyczny, którym uświetniła odsłonięcie pomnika – wotum wdzięczności mieszkańców Staniszowa za odzyskaną niepodległość. Pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych młodych artystów  towarzyszyły odsłonięciu i poświęceniu pomnika obrazującego Polskę przy boku krzyża. Słowa recytowanej poezji wyrażały odczucia towarzyszące  Polakom  walczącym  o  wolność. To  ich  oddanie tej słusznej sprawie, żołnierskie poświęcenie, składanie  największej ofiary dla Ojczyzny  podkreślał w swym przemówieniu wójt gminy Podgórzyn, Pan Mirosław Kalata. Nastroje dawnych dni oddawały piosenki żołnierskie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Zarówno słowa piosenek żołnierskich jak i  wyrażone w poezji odczucia Polaków walczących za ojczyznę poruszyły głęboko licznie zgromadzonych na placu kościelnym mieszkańców Staniszowa i przybyłych gości.

 • Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć

  Spotkanie profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów naszej szkoły  w ramach programu pt. „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”

   

  08.11.2018 r. Pan Krzysztof Matusiak – psychoterapeuta uzależnień przybliżył rodzicom/opiekunom prawnym przyczyny, fazy i mechanizmy powstawania uzależnień od substancji psychoaktywnych. Omówił  problematykę  związaną z wprowadzaniem zmian
  w składzie chemicznym, zwłaszcza nowych  narkotyków,  które  są niezwykle groźne dla zdrowia i życia człowieka. Zasygnalizował rodzicom/opiekunom prawnym jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki i, jak należy się w takiej sytuacji zachować,  jak również gdzie można uzyskać pomoc.

 • Poezja i piosenka dla Niepodległej

  „Poezja i piosenka dla Niepodległej”

   

     Pod takim hasłem dnia 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 41 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Reprezentanci poszczególnych klas od IV do VIII i gimnazjum prezentowali utwory poetyckie i muzyczne o treściach patriotycznych.

   

  Komisja w składzie:

  P. Karolina Hamziuk – Ziarkowska

  P. Ewelina Kowalska

  P. Ewa Kuzia

  P. Małgorzata Płonczkier

  wyłoniła laureatów w poszczególnych grupach:

 • Nie zmarnuj swojego życia

  27 września uczniowie Naszej szkoły mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu z grupą ,,Rymcerze'' i zapoznania z projektem ,, Nie zmarnuj swojego życia''. Celem wydarzenia była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, a także przedstawienie wartości chrześcijańskich. Podczas swojego występu raperzy dzielili się własnym doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Młodzież mogła wziąć udział w przygotowanych interekcjach- konkursie freestyle, wygrywając opaski lub płyty wydane przez prowadzących zajęcia. Nauczyciele otrzymali również konspkety lekcji rozszerzające tematykę projektu. Spotkanie wyjątkowo przypadło uczniom do gustu oraz skłoniło do poważnych przemyśleń i refleksji.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć