Nawigacja

Piątek 19.10.2018

liczba odwiedzin: 76490

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Wiadomości

 • Nie zmarnuj swojego życia

  27 września uczniowie Naszej szkoły mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu z grupą ,,Rymcerze'' i zapoznania z projektem ,, Nie zmarnuj swojego życia''. Celem wydarzenia była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, a także przedstawienie wartości chrześcijańskich. Podczas swojego występu raperzy dzielili się własnym doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Młodzież mogła wziąć udział w przygotowanych interekcjach- konkursie freestyle, wygrywając opaski lub płyty wydane przez prowadzących zajęcia. Nauczyciele otrzymali również konspkety lekcji rozszerzające tematykę projektu. Spotkanie wyjątkowo przypadło uczniom do gustu oraz skłoniło do poważnych przemyśleń i refleksji.

 • Drużynowe Biegi Przełajowe

  Dnia 03.10.2018 r.  wybraliśmy się na zawody Powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych  z Panem Piotrem i Panią Sylwią  do Mysłakowic. Pogoda nam nie sprzyjała, gdyż podał deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno. Pomimo tych przeszkód wróciliśmy z zawodów z tarczą.

        W kategorii dziewczyn Victoria Basiak była bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal.
  W drużynie dziewczyny zajęły trzecie miejsce.

  W skład drużyny  dziewczyn wchodziły :

  - Victoria Basiak

  - Maja Skrok

  - Anastazja Senderek

 • „Hazard? Nie, dziękuję”

  Spotkanie profilaktyczne pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

   

  W dniach 21 oraz 24 września 2018 r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. „Hazard? Nie, dziękuje”, które przeprowadzili funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego we Wrocławiu,  Referat
   w Jeleniej Górze. Tematyka zajęć dotyczyła jednego z uzależnień behawioralnych tj.  patologicznego hazardu. Pan Bogusław Zwierzański i Pani Agnieszka Andrzejczak – Wiaderek rozmawiali z uczniami na temat tego, czym jest hazard, jakie są rodzaje gier hazardowych w Polsce i na świecie, kto może
  w nich uczestniczyć.  Wskazywali konsekwencje prawne nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Zwracali uwagę młodym ludziom, jak poważnym problemem jest uzależnienie od hazardu, zwłaszcza dla młodych ludzi oraz, jakie są jego symptomy i nieodwracalne skutki. Przestrzegali młodzież, że uzależnienie od gier hazardowych zaczyna się bardzo niewinnie  i niezwykle łatwo jest młodym ludziom wpaść w pułapkę, z której trudno wyjść.  Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań poszerzających omawiane zagadnienia. Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogusławowi Zwierzańskiemu oraz Pani Agnieszce
  Andrzejczak- Wiaderek za przeprowadzenie w/w zajęć.

 • Dojazdy

  Nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych

 • 01.09.2018

  Dla rodziców i uczniów - Obrazek 1

  DOWOZY UCZNIÓW OD DNIA 4 WRZEŚNIA 2018 r.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  Na ten dzień uczniowie czekali z utęsknieniem. Dzieci za swoją ciężką pracę otrzymały świadectwa, dyplomy i medale, rodzice podziękowania a nauczyciele kwiaty.

  Mamy wakacje

   angelsmileydevil

 • Piękny Staniszów oczami Pani Iwony Lach-Rój
  07.06.2018

  7 czerwca 2018r. klasa 7b pod opieką Pań Małgorzaty Ryczkowskiej i Iwony Lach-Rój odbyła wycieczkę po okolicach Staniszowa, w którym to (czego zazdrościmy) zamieszkuje Pani Iwona Lach-Rój. Pani Iwona oraz Amelka i Natalka opowiedziały nam wspaniałe ciekawostki na temat zwiedzanych atrakcji turystycznych: Zamek ks. Henryka na Górze Grodna z wieżą widokową, Pałac Staniszów, Góra Witosza i Pałac na Wodzie. Jedną z najciekawszych informacji było to, iż na  Górze Witosza żył niegdyś ludowy prorok Hans Georg Rischer znany później jako Hans Rischmann, posiadający dar przepowiadania, lewitowania i bilokacji, czyli przebywania w dwóch miejscach jednocześnie.

 • WYGRALIŚMY WYCIECZKĘ DO WARSZAWY!!!!

  W ramach projektu, który był realizowany w naszej szkole pt.,,FERIE Z EKONOMIĄ”, grupa 15 uczniów wraz z opiekunem projektu p. Sylwią Matuszewską stworzyła model biznesowy firmy, która miałaby szansę bytu w na naszym terenie, w lokalnej społeczności. Projekt był adresowany do gimnazjalistów i zachęcał do przyjęcia postawy  przedsiębiorczej ,kreatywnej. Stworzyliśmy wizualizację firmy o nazwie ,,Owczy Pęd”, która miałaby zajmować się hodowlą owiec na naszych górskich pastwiskach, a z wełny chcieliśmy wielotorowo pozyskiwać produkty dedykowane różnym klientom.  Konkurowaliśmy z 65 innymi gimnazjami z całej Polski, nie było łatwo, bo wymagania były ambitne.
  28.marca wysłaliśmy do Warszawy pracę konkursową i czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Jakaż była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz projekt zainteresował kapitułę oceniającą pracę, a byli to wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy. Łzy szczęścia i entuzjazm - to pierwsze reakcje na wiadomość o zwycięstwie, bo wiedzieliśmy, że nagrodą jest wyjazd całej grupy do Warszawy.
  W dniach 21-22.05.2018r  Europejska Fundacja Wspierania rozwoju Wsi Polskiej  towarzyszyła nam w warsztatach prowadzonych przez Wykładowcę SGH w Warszawie - p.dr Dariusza Danilewicza, oprócz tego uczestniczyliśmy w intrygującej grze miejskiej, mającej na celu poznanie stolicy, byliśmy w NBP w Centrum Pieniądza, gdzie poznaliśmy historię pieniądza od najdawniejszych dziejów i jego wpływ na rozwój społeczny i gospodarczy państw. Byliśm

 • Niepełnosprawni w świecie
   

  "Niepełnosprawni w świecie" tak nazywa się projekt, który przygotowała Milena i Roksana Sędzimir wraz z opiekunem projektu Panią Lilianą Cybulską. Projekt miał na celu pokazania młodym ludziom, czyli naszym uczniom życie osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, a także nauczenie wrażliwości i empatii do drugiego człowieka. Dziewczyny zaprosiły do Starej Kamienicy Panią Lucyne Kornobys - paraolimpijkę, Panią Katarzynę Wiśniewską - rehabilitantke oraz Tetar integracyjny "Euforion". Zostały także wyświetlone dwa filmy, jeden z nich specjalnie ma prośbę uczennic wykonała para, która podróżuje po świecie o "dwóch nogach i czterech kołach". Państwo Małgorzata i Kamil, którzy prowadzą bloga "RobiMy Podróże" przedstawiali nam w filmie część swojego życia, czyli podróże. Drugi film przedstawiał życie Pani Lucyny Kornobys. Cały projekt zaczął się od wystąpienia teatru, następnie obejrzenia filmów i na samym końcu zaproszeni goście wzięli udział w debacie, odpowiadali na pytania, przybliżając młodzieży swoje życie i funkcjonowanie oraz mówili o tym jak reagować i pomagać osobom niepełnosprawnym. Dzień był pełen wrażeń i niesamowitych lekcji! Pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim gościom!!!

 • „Bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu pożarów w szkole i poza nią”

  16.05.2018 r. Panowie: Krzysztof Chrostek, Jacek Wydmuch, Paweł Świątek oraz  Panie: Aneta Rasińska – Wydmuch i Karolina Kaczorowska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamienicy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klas II Gimnazjum.
  W trakcie spotkania poruszyli kwestie związane z postępowaniem w przypadku zagrożenia, zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego w domu i na posesji.

  Prowadzący zajęcia podkreślali, że w przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi  istotne jest, by przekazać tą informację niezwłocznie osobom, które przebywają w strefie  zagrożenia. Następnie  należy poprosić
  o pomoc Straż Pożarną pod numerem telefonu 998 lub 112.  Przybliżyli także zasady dotyczące ewakuacji w czasie pożaru. Omówili zagrożenia, z jakimi młodzież może zetknąć się zarówno w domu i w szkole. Przypomnieli uczniom informacje, jakie należy podać służbom ratowniczym  podczas zgłaszania  różnego rodzaju zdarzeń drogą telefoniczną.

 • Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  17.05.2018

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego.”
  /Barbara Rosiek/

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka” - Obrazek 1

  15.05.2018 r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej, II oraz III Gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”. Jest on adaptacją książki Pani Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.  Główna bohaterka Anna w trakcie pobytu w szpitalu opowiada lekarzowi  historię swojego życia.  Jest ona poruszająca, prawdziwa i współczesna. Nastolatka dzięki wpływowi i presji grupy rówieśniczej popadła w życiowe tarapaty, sięgając po alkohol i narkotyki.
  Dziewczyną targają sprzeczne uczucia. Z jednej strony czuje się dorosła, a z drugiej jest jeszcze dzieckiem. Potrzebuje bliskości, wsparcia a przede wszystkim miłości. W takcie jednej z imprez Anna  staje się ofiarą gwałtu. Wstyd i poczucie winy nie pozwalają jej szukać pomocy w domu rodzinnym oraz u przyjaciół i specjalistów. W tym trudnym dla niej momencie życia na swojej drodze spotyka Krzysia. Ucieka z domu, zamieszkuje z mężczyzną, przerywa szkołę i popada w nałóg uzależnienia od „dragów”. Dziewczyna postrzega go jako wybawcę i opiekuna. Związek z nim nie traktuje w ogóle jako sytuacji zagrażającej je

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć