Nawigacja

Poniedziałek 23.04.2018

Poniedziałek 23.04.2018
liczba odwiedzin: 37365

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Wiadomości

 • 19.04.2018

  Nadszedł moment prawdy dla uczniów kl. III … egzaminy gimnazjalne.
  Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z historii i wosu, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Wyniki w czerwcu.

  GALERIA

 • 11.04.2018

  W czwartek, 5 kwietnia 2018r. odbyła się we Wrocławiu uroczysta
  GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
  Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się nasz uczeń Nikodem Piasecki z klasy III B, który jest laureatem Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. Oprócz okolicznościowego medalu i dyplomu dodatkową nagrodą dla Nikodema jest zwolnienie z przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego.

  GALERIA

 • 09.04.2018

  Zapraszamy na wywiadówkę 12 kwietnia 2018 r.

 • Dnia 05.04.2018 roku w naszej szkole odbył się "DZIEŃ ZDROWIA" Wszystkie klasy wzięły udział w różnych konkurencjach. Każda klasa musiała przygotować danie i prezentacje z wylosowanego owocu i warzywa, zrobić plakat na wylosowany temat oraz wybrać drużynę, która reprezentowała klasę w konkurencji sportowej. Cała impreza przebiegała pod okiem niezastąpionych jury - Pani Dyrektor Wiesława Storta-Respondek, Pani Liliana Cybulska oraz Pani Beata Turek. Zwycięską klasą okazała się 3A!!!! Wielkie Gratulacje!!! Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 1 Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 2Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 3 Oraz Brawa dla wszystkich klas!

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych,
  wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia,
  pogody w sercu i wzajemnej życzliwości.
  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
  da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


  W imieniu społeczności Szkoły Podststawowej w Starej Kamienicy
  życzy
  Wiesława Storta-Respondek

   

   

 • 27.03.2018

  Zachęcamy rodziców oraz uczniów klas III gimnazjum do zapoznania się z Zarządzeniem Nr 2/2018 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 9 stycznia 2018 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019.

 • 27.03.2018

  Dnia 24 marca 2018 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty chemiczne dla klas trzecich Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.
  Warsztaty rozpoczęły się zapoznaniem gimnazjalistów z wyposażeniem laboratorium i  przepisami BHP. Pod opieką Pani Ewy Piotrowskiej i uczniów kl. 4tc technikum chemicznego w ZSOiT  gimnazjaliści przeprowadzali bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, które były dla nich znakomitym sposobem na powtórkę i utrwalenie wiadomości z chemii, przed czekającym ich w kwietniu egzaminem gimnazjalnym.
  Po ćwiczeniach w laboratorium, które bardzo im się podobały , gimnazjaliści zostali zapoznani z bazą szkoły. Starsze koleżanki z ZSOiT odpowiadały na wiele pytań związanych z ich szkołą, ponieważ trzecioklasiści z gimnazjum w najbliższym czasie muszą dokonać wyboru szkoły średniej.
  Wszyscy dobrze się bawili, mile spędzili czas w gronie znajomych, a także nowo poznanych koleżanek z ZSOiT i równocześnie dużo się nauczyli.

 • 22.03.2018

  Szkolenie Rady Pedagogicznej w ramach programu
  pt. „DrugStop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową.”

  21.03.2018 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: Pani Beata Sosulska - Baran wraz z dzielnicowym Panem Dawidem Brodzińskim przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli dotyczące głównych założeń  programu pt. „DrugStop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową.”
           Przedstawili również przyczyny sięgania przez dzieci i młodzież po substancje psychoaktywne, sygnały mogące świadczyć o ich zażywaniu,  czynniki - cechy zwiększające prawdopodobieństwo używania środków odurzających.  Wskazywali także na skutki zażywania substancji odurzających przez młodzież dotyczące nie tylko zmian w ich funkcjonowaniu, ale mające również nieodzowny wpływ na różne sfery życia – zwłaszcza społeczną: „wypadanie” z pełnionych ról, rezygnacja z dotychczasowych form aktywności, zaniedbywanie zajęć szkolnych itp.

 • 21.03.2018

  Dokonanie właściwego wyboru szkoły  średniej nie zawsze jest kwestią łatwą i prostą.

  Dlatego też w dniu 21.03.2018 r. w naszej szkole organizowane są „Targi Szkół Średnich 2018”. Dzięki spotkaniom z przedstawicielami okolicznych szkół średnich uczniowie i ich rodzice dowiedzą się, jaki profil najbardziej odpowiada indywidualnym możliwościom i predyspozycjom zawodowym trzecioklasistów. Poznają także ofertę szkół średnich na rok szkolny 2018/2019.

  Gościliśmy przedstawicieli następujących szkół średnich:

 • 18.03.2018

  Dnia 18.03.2018 roku odbył się Kiermasz Wielkanocny na Plebani w Starej Kamienicy. W prawdzie pogoda nam nie dopisała, ale uśmiech i ciepło serc osób, które wzięły udział w kiermaszu zdecydowanie ociepliły atmosferę! Pragniemy podziękować wszystkim za przyjście i wsparcie szkoły! Wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki, oraz pracownikom szkoły i uczniom za pomoc!

  GALERIA

 • 15.03.2018

  Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 18 marca 2018 roku w godz. 8:30 – 13:30 przy Kościele w Starej Kamienicy (w razie złej pogody i mrozu zapraszamy na plebanię). Można będzie nabyć różnego rodzaju ozdoby wielkanocne, palmy, kartki świąteczne oraz przepyszne ciasta.

  Serdecznie zapraszamy!!!

 • 08.03.2018

  Trwają przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego, na który serdecznie zapraszamy 18.03.2018r. od godz. 8:30 przy kościele parafialnym w Starej Kamienicy im. Jana Chrzciciela. Do nabycia wianki, ozdoby wielkanocne, a także pyszne ciasta 😊

  Serdecznie zapraszamy

  GALERIA

 • 28.02.2018

  Uczeń klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy - Nikodem Piasecki jest naszą chlubą! Przystąpił do konkursu ,,zDolny Ślązak Gimnazjalista” z przedmiotów ścisłych tj. chemii, biologii i geografii. Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Po eliminacjach szkolnych a następnie powiatowych - Nikodem zakwalifikował się do finału, czyli etapu wojewódzkiego z każdego z tych trzech przedmiotów. Etapy finalne odbywały się we Wrocławiu, gdzie uczeń mierzył sie z najzdolniejszymi uczniami naszego województwa. W dniu 28.02.2018r. do naszej szkoły wpłynęła niezwykle satysfakcjonująca wiadomość od organizatora konkursu, że Nikodem w finale jest zwycięzcą konkursu wiedzy z chemii, co oznacza, że został On LAUREATEM tego konkursu, a co za tym idzie jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej oraz ma otwartą drogę poza rekrutacją do każdej szkoły średniej województwie.

 • 27.02.2018

  27.02.2018r. policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze – Cieplicach:  Pan Dawid Brodziński oraz Marcin Florkowski przeprowadzili z uczniami klas III gimnazjum zajęcia pt.  „O postępowaniu wobec nieletnich w sprawach dotyczących przemocy i nierealizowania obowiązku szkolnego”. Policjanci przypomnieli gimnazjalistom definicję „nieletniego” w trzech zakresach: zapobiegania i zwalczania demoralizacji, postępowania w sprawach o czyny karalne, jak również wykonywania środków wychowawczych i poprawczych.

 • 17.02.2018

  Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy bierze udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią’’ - Obrazek 1

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć