Nawigacja

 • 01.09.2018

  Dla rodziców i uczniów - Obrazek 1

  DOWOZY UCZNIÓW OD DNIA 4 WRZEŚNIA 2018 r.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  Na ten dzień uczniowie czekali z utęsknieniem. Dzieci za swoją ciężką pracę otrzymały świadectwa, dyplomy i medale, rodzice podziękowania a nauczyciele kwiaty.

  Mamy wakacje

   angelsmileydevil

 • Piękny Staniszów oczami Pani Iwony Lach-Rój

  Piękny Staniszów oczami Pani Iwony Lach-Rój
  07.06.2018

  7 czerwca 2018r. klasa 7b pod opieką Pań Małgorzaty Ryczkowskiej i Iwony Lach-Rój odbyła wycieczkę po okolicach Staniszowa, w którym to (czego zazdrościmy) zamieszkuje Pani Iwona Lach-Rój. Pani Iwona oraz Amelka i Natalka opowiedziały nam wspaniałe ciekawostki na temat zwiedzanych atrakcji turystycznych: Zamek ks. Henryka na Górze Grodna z wieżą widokową, Pałac Staniszów, Góra Witosza i Pałac na Wodzie. Jedną z najciekawszych informacji było to, iż na  Górze Witosza żył niegdyś ludowy prorok Hans Georg Rischer znany później jako Hans Rischmann, posiadający dar przepowiadania, lewitowania i bilokacji, czyli przebywania w dwóch miejscach jednocześnie.

  Pani Iwona przygotowała również dla nas ognisko i własne pyszne przetwory, goszcząc nas na swojej posesji, „małym końcu świata”-jak stwierdziła Pani Renata Marceniuk, mama Oliviera. Jednak największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudził pies Pani Iwony rasy chart irlandzki, bardzo towarzyski, radosny i łasy na nasze kiełbaski.

  W imieniu klasy 7b i swoim dziękuję za pokazanie pięknego Staniszowa

  Małgorzata Ryczkowska

 • WYGRALIŚMY WYCIECZKĘ DO WARSZAWY!!!!

  WYGRALIŚMY WYCIECZKĘ DO WARSZAWY!!!!

  W ramach projektu, który był realizowany w naszej szkole pt.,,FERIE Z EKONOMIĄ”, grupa 15 uczniów wraz z opiekunem projektu p. Sylwią Matuszewską stworzyła model biznesowy firmy, która miałaby szansę bytu w na naszym terenie, w lokalnej społeczności. Projekt był adresowany do gimnazjalistów i zachęcał do przyjęcia postawy  przedsiębiorczej ,kreatywnej. Stworzyliśmy wizualizację firmy o nazwie ,,Owczy Pęd”, która miałaby zajmować się hodowlą owiec na naszych górskich pastwiskach, a z wełny chcieliśmy wielotorowo pozyskiwać produkty dedykowane różnym klientom.  Konkurowaliśmy z 65 innymi gimnazjami z całej Polski, nie było łatwo, bo wymagania były ambitne.
  28.marca wysłaliśmy do Warszawy pracę konkursową i czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Jakaż była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz projekt zainteresował kapitułę oceniającą pracę, a byli to wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy. Łzy szczęścia i entuzjazm - to pierwsze reakcje na wiadomość o zwycięstwie, bo wiedzieliśmy, że nagrodą jest wyjazd całej grupy do Warszawy.
  W dniach 21-22.05.2018r  Europejska Fundacja Wspierania rozwoju Wsi Polskiej  towarzyszyła nam w warsztatach prowadzonych przez Wykładowcę SGH w Warszawie - p.dr Dariusza Danilewicza, oprócz tego uczestniczyliśmy w intrygującej grze miejskiej, mającej na celu poznanie stolicy, byliśmy w NBP w Centrum Pieniądza, gdzie poznaliśmy historię pieniądza od najdawniejszych dziejów i jego wpływ na rozwój społeczny i gospodarczy państw. Byliśmy w Pałacu kultury i Nauki w Łazienkach Królewskich , przy pomniku Syrenki, na placu Zamkowym, Starówce. Towarzyszyła nam studentka ekonomii . Czas spędziliśmy niezwykle intensywnie a najpiękniejsze było to, że otrzymaliśmy ogromne brawa za projekt od profesjonalistów z dziedziny ekonomii. Było to niezmiernie miłe, bo nasza przygoda z biznesem była pierwszą i podeszliśmy do niej  intuicyjnie, a jednak wygraliśmy wycieczkę w nagrodę! Super! Długo będziemy wspominać nasz wielki sukces:)


  Sylwia Matuszewska

 • Niepełnosprawni w świecie

  Niepełnosprawni w świecie
   

  "Niepełnosprawni w świecie" tak nazywa się projekt, który przygotowała Milena i Roksana Sędzimir wraz z opiekunem projektu Panią Lilianą Cybulską. Projekt miał na celu pokazania młodym ludziom, czyli naszym uczniom życie osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, a także nauczenie wrażliwości i empatii do drugiego człowieka. Dziewczyny zaprosiły do Starej Kamienicy Panią Lucyne Kornobys - paraolimpijkę, Panią Katarzynę Wiśniewską - rehabilitantke oraz Tetar integracyjny "Euforion". Zostały także wyświetlone dwa filmy, jeden z nich specjalnie ma prośbę uczennic wykonała para, która podróżuje po świecie o "dwóch nogach i czterech kołach". Państwo Małgorzata i Kamil, którzy prowadzą bloga "RobiMy Podróże" przedstawiali nam w filmie część swojego życia, czyli podróże. Drugi film przedstawiał życie Pani Lucyny Kornobys. Cały projekt zaczął się od wystąpienia teatru, następnie obejrzenia filmów i na samym końcu zaproszeni goście wzięli udział w debacie, odpowiadali na pytania, przybliżając młodzieży swoje życie i funkcjonowanie oraz mówili o tym jak reagować i pomagać osobom niepełnosprawnym. Dzień był pełen wrażeń i niesamowitych lekcji! Pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim gościom!!!

  Piszą o nas

  Żywa lekcja integracji - jelonka.com

  "Niepełnosprawni w świecie" według Mileny i Roksany - nj24.pl

  GALERIA

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • „Bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu pożarów w szkole i poza nią”

  „Bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu pożarów w szkole i poza nią”

  16.05.2018 r. Panowie: Krzysztof Chrostek, Jacek Wydmuch, Paweł Świątek oraz  Panie: Aneta Rasińska – Wydmuch i Karolina Kaczorowska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamienicy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klas II Gimnazjum.
  W trakcie spotkania poruszyli kwestie związane z postępowaniem w przypadku zagrożenia, zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego w domu i na posesji.

  Prowadzący zajęcia podkreślali, że w przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi  istotne jest, by przekazać tą informację niezwłocznie osobom, które przebywają w strefie  zagrożenia. Następnie  należy poprosić
  o pomoc Straż Pożarną pod numerem telefonu 998 lub 112.  Przybliżyli także zasady dotyczące ewakuacji w czasie pożaru. Omówili zagrożenia, z jakimi młodzież może zetknąć się zarówno w domu i w szkole. Przypomnieli uczniom informacje, jakie należy podać służbom ratowniczym  podczas zgłaszania  różnego rodzaju zdarzeń drogą telefoniczną.

  Ciekawym elementem zajęć było zaprezentowanie  sprzętu używanego przez Straż Pożarną w swoich działaniach, między innymi: sprzętu do udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń oraz zabezpieczającego strażaków, w tym systemu sygnalizującego kończenie się zapasu powietrza w aparacie. Uczniowie mieli  także możliwość uczestniczyć
  w symulacji  z użyciem aparatu ochrony dróg oddechowych i poczuć się jak prawdziwy ratownik w akcji. Zapoznali się również z zastosowaniem i zasadami działania AED -
  automatycznego defibrylatora zewnętrznego i czujnika tlenku węgla.

   

                                                                                                             Pedagog szkolny

 • Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  17.05.2018

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego.”
  /Barbara Rosiek/

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka” - Obrazek 1

  15.05.2018 r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej, II oraz III Gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”. Jest on adaptacją książki Pani Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.  Główna bohaterka Anna w trakcie pobytu w szpitalu opowiada lekarzowi  historię swojego życia.  Jest ona poruszająca, prawdziwa i współczesna. Nastolatka dzięki wpływowi i presji grupy rówieśniczej popadła w życiowe tarapaty, sięgając po alkohol i narkotyki.
  Dziewczyną targają sprzeczne uczucia. Z jednej strony czuje się dorosła, a z drugiej jest jeszcze dzieckiem. Potrzebuje bliskości, wsparcia a przede wszystkim miłości. W takcie jednej z imprez Anna  staje się ofiarą gwałtu. Wstyd i poczucie winy nie pozwalają jej szukać pomocy w domu rodzinnym oraz u przyjaciół i specjalistów. W tym trudnym dla niej momencie życia na swojej drodze spotyka Krzysia. Ucieka z domu, zamieszkuje z mężczyzną, przerywa szkołę i popada w nałóg uzależnienia od „dragów”. Dziewczyna postrzega go jako wybawcę i opiekuna. Związek z nim nie traktuje w ogóle jako sytuacji zagrażającej jej zdrowiu i życia….
      Spektakl stanowi swoistą  „lekcję życia” i przestrogę dla młodzieży.  Wieloaspektowo przedstawia  widzowi konsekwencje zażywania substancji psychoaktywnych. Uświadamia wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka.
                                      

  Pedagog szkolny

 • Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze

  Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze
  16.05.2018

  Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze

  14.05.2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w naszej szkole Pana Tomasza Trusewicza – przewodnika wraz z psem ratowniczym Grotem, który przeprowadził zajęcia z uczniami klasy VII A Szkoły Podstawowej oraz II A gimnazjum na temat bezpiecznego zachowania się w górach.
  Grot to pies ratownik, rasy owczarek niemiecki, który wraz ze swoim przewodnikiem służy  w górach ludziom pomocą.  Grot dzięki zmysłowi węchu i chęci do pracy wykorzystuje swoje umiejętności w działaniach ratowniczych np. poszukując osób zaginionych. Przechodzi także szereg szkoleń, które kończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.
  Pan Tomasz Trusewicz przybliżył młodzieży pracę ratownika górskiego, realizowane przez niego zadania, działania podejmowane przez GOPR , jak również podział specjalności psów ratowniczych i zasady bezpiecznego zachowania się w górach. Ogromną sympatię uczniów naszej szkoły wzbudził Grot.
  15.05.2018 r. udaliśmy się wspólnie z uczniami klasy VII A, VII B Szkoły Podstawowej oraz II A, II B, III A, III B Gimnazjum do siedziby GOPR-u w Jeleniej Górze, gdzie ratownik górski Pan Ryszard Jędrecki z pasją i zaangażowaniem przedstawił uczniom historię ratownictwa górskiego. Realizowane przez nie zadania i specyfikę pracy, jak również instytucje, które współpracują ze stowarzyszeniem. Omówił rodzaje i  przyczyny wypadków, z którymi spotykają się w codziennej pracy pracownicy Grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze.  Przybliżył młodzieży zasady bezpiecznego poruszania  się po górach, postępowania w przypadku zagubienia szlaku, załamania pogody, burzy czy też wypadku w górach.  
  Pan Ryszard Jędrecki podkreślał w swoich wypowiedziach, że w wędrówkach  górskich niezbędna jest przede wszystkim rozwaga i rozsądek ze strony turysty. Istotne jest także, by przed wyprawą w góry przygotować się do niej pod względem fizycznym, zaplanować jej  trasę, zapoznać się  z aktualnymi warunkami pogodowymi. Należy również posiadać przy sobie   niezbędny ekwipunek (plecak, odpowiednie obuwie, ubranie chroniące przed wiatrem i opadami, zapasową ciepła odzież, apteczkę podręczną, prowiant, mapę i kompas, latarkę oraz telefon komórkowy).
  Na koniec spotkania Pan Ryszard Jędrecki przekazał materiały informacyjne pt. „Bezpieczne góry”.

  Pedagog szkolny

 • Dla rodziców i uczniów
  10.05.2018

  Zapraszamy rodziców na wywiadówkę 17 maja 2018 roku (czwartek) godz. 16.30

 • Egzamin gimnazjalny 2018 w naszej szkole.

  Egzamin gimnazjalny 2018 w naszej szkole.
  19.04.2018

  Nadszedł moment prawdy dla uczniów kl. III … egzaminy gimnazjalne.
  Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z historii i wosu, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Wyniki w czerwcu.

  GALERIA

 • GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”

  GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
  11.04.2018

  W czwartek, 5 kwietnia 2018r. odbyła się we Wrocławiu uroczysta
  GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
  Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się nasz uczeń Nikodem Piasecki z klasy III B, który jest laureatem Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. Oprócz okolicznościowego medalu i dyplomu dodatkową nagrodą dla Nikodema jest zwolnienie z przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego.

  GALERIA

 • Dla rodziców i uczniów
  09.04.2018

  Zapraszamy na wywiadówkę 12 kwietnia 2018 r.

 • Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica

  Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica

  Dnia 05.04.2018 roku w naszej szkole odbył się "DZIEŃ ZDROWIA" Wszystkie klasy wzięły udział w różnych konkurencjach. Każda klasa musiała przygotować danie i prezentacje z wylosowanego owocu i warzywa, zrobić plakat na wylosowany temat oraz wybrać drużynę, która reprezentowała klasę w konkurencji sportowej. Cała impreza przebiegała pod okiem niezastąpionych jury - Pani Dyrektor Wiesława Storta-Respondek, Pani Liliana Cybulska oraz Pani Beata Turek. Zwycięską klasą okazała się 3A!!!! Wielkie Gratulacje!!! Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 1 Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 2Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 3 Oraz Brawa dla wszystkich klas!

  GALERIA

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych,
  wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia,
  pogody w sercu i wzajemnej życzliwości.
  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
  da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


  W imieniu społeczności Szkoły Podststawowej w Starej Kamienicy
  życzy
  Wiesława Storta-Respondek

   

   

 • Dla rodziców i uczniów
  27.03.2018

  Zachęcamy rodziców oraz uczniów klas III gimnazjum do zapoznania się z Zarządzeniem Nr 2/2018 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 9 stycznia 2018 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019.

 • WARSZTATY CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW

  WARSZTATY CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW
  27.03.2018

  Dnia 24 marca 2018 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty chemiczne dla klas trzecich Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.
  Warsztaty rozpoczęły się zapoznaniem gimnazjalistów z wyposażeniem laboratorium i  przepisami BHP. Pod opieką Pani Ewy Piotrowskiej i uczniów kl. 4tc technikum chemicznego w ZSOiT  gimnazjaliści przeprowadzali bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, które były dla nich znakomitym sposobem na powtórkę i utrwalenie wiadomości z chemii, przed czekającym ich w kwietniu egzaminem gimnazjalnym.
  Po ćwiczeniach w laboratorium, które bardzo im się podobały , gimnazjaliści zostali zapoznani z bazą szkoły. Starsze koleżanki z ZSOiT odpowiadały na wiele pytań związanych z ich szkołą, ponieważ trzecioklasiści z gimnazjum w najbliższym czasie muszą dokonać wyboru szkoły średniej.
  Wszyscy dobrze się bawili, mile spędzili czas w gronie znajomych, a także nowo poznanych koleżanek z ZSOiT i równocześnie dużo się nauczyli.

  GALERIA
   

                                                                              Nauczyciel chemii

                                                                                  Ewa Piotrowska

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć