Nawigacja

 • Dla rodziców i uczniów
  09.04.2018

  Zapraszamy na wywiadówkę 12 kwietnia 2018 r.

 • Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica

  Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica

  Dnia 05.04.2018 roku w naszej szkole odbył się "DZIEŃ ZDROWIA" Wszystkie klasy wzięły udział w różnych konkurencjach. Każda klasa musiała przygotować danie i prezentacje z wylosowanego owocu i warzywa, zrobić plakat na wylosowany temat oraz wybrać drużynę, która reprezentowała klasę w konkurencji sportowej. Cała impreza przebiegała pod okiem niezastąpionych jury - Pani Dyrektor Wiesława Storta-Respondek, Pani Liliana Cybulska oraz Pani Beata Turek. Zwycięską klasą okazała się 3A!!!! Wielkie Gratulacje!!! Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 1 Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 2Dzień Zdrowia w SP Stara Kamienica - Obrazek 3 Oraz Brawa dla wszystkich klas!

  GALERIA

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych,
  wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia,
  pogody w sercu i wzajemnej życzliwości.
  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
  da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


  W imieniu społeczności Szkoły Podststawowej w Starej Kamienicy
  życzy
  Wiesława Storta-Respondek

   

   

 • Dla rodziców i uczniów
  27.03.2018

  Zachęcamy rodziców oraz uczniów klas III gimnazjum do zapoznania się z Zarządzeniem Nr 2/2018 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 9 stycznia 2018 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019.

 • WARSZTATY CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW

  WARSZTATY CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW
  27.03.2018

  Dnia 24 marca 2018 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty chemiczne dla klas trzecich Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.
  Warsztaty rozpoczęły się zapoznaniem gimnazjalistów z wyposażeniem laboratorium i  przepisami BHP. Pod opieką Pani Ewy Piotrowskiej i uczniów kl. 4tc technikum chemicznego w ZSOiT  gimnazjaliści przeprowadzali bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, które były dla nich znakomitym sposobem na powtórkę i utrwalenie wiadomości z chemii, przed czekającym ich w kwietniu egzaminem gimnazjalnym.
  Po ćwiczeniach w laboratorium, które bardzo im się podobały , gimnazjaliści zostali zapoznani z bazą szkoły. Starsze koleżanki z ZSOiT odpowiadały na wiele pytań związanych z ich szkołą, ponieważ trzecioklasiści z gimnazjum w najbliższym czasie muszą dokonać wyboru szkoły średniej.
  Wszyscy dobrze się bawili, mile spędzili czas w gronie znajomych, a także nowo poznanych koleżanek z ZSOiT i równocześnie dużo się nauczyli.

  GALERIA
   

                                                                              Nauczyciel chemii

                                                                                  Ewa Piotrowska

 • DrugStop – Szkolenie Rady Pedagogicznej

  DrugStop – Szkolenie Rady Pedagogicznej
  22.03.2018

  Szkolenie Rady Pedagogicznej w ramach programu
  pt. „DrugStop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową.”

  21.03.2018 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: Pani Beata Sosulska - Baran wraz z dzielnicowym Panem Dawidem Brodzińskim przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli dotyczące głównych założeń  programu pt. „DrugStop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową.”
           Przedstawili również przyczyny sięgania przez dzieci i młodzież po substancje psychoaktywne, sygnały mogące świadczyć o ich zażywaniu,  czynniki - cechy zwiększające prawdopodobieństwo używania środków odurzających.  Wskazywali także na skutki zażywania substancji odurzających przez młodzież dotyczące nie tylko zmian w ich funkcjonowaniu, ale mające również nieodzowny wpływ na różne sfery życia – zwłaszcza społeczną: „wypadanie” z pełnionych ról, rezygnacja z dotychczasowych form aktywności, zaniedbywanie zajęć szkolnych itp.

  Ciekawym elementem szkolenia było zaprezentowanie przez funkcjonariuszy policji przedmiotów mogących służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i ukrywania narkotyków.

  Pedagog szkolny

  GALERIA

 • Targi Szkół Średnich 2018

  Targi Szkół Średnich 2018
  21.03.2018

  Dokonanie właściwego wyboru szkoły  średniej nie zawsze jest kwestią łatwą i prostą.

  Dlatego też w dniu 21.03.2018 r. w naszej szkole organizowane są „Targi Szkół Średnich 2018”. Dzięki spotkaniom z przedstawicielami okolicznych szkół średnich uczniowie i ich rodzice dowiedzą się, jaki profil najbardziej odpowiada indywidualnym możliwościom i predyspozycjom zawodowym trzecioklasistów. Poznają także ofertę szkół średnich na rok szkolny 2018/2019.

  Gościliśmy przedstawicieli następujących szkół średnich:

  - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Ekonomiczno –Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich,
  - Zespół Szkół Elektronicznych  i Gimnazjum Nr 3 w Jeleniej Górze,
  -Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 im. Stanisława Staszica
  w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
  III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu,
  - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie,
  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach,
  - Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze,
  - Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

  GALERIA

 • Kiermasz Wielkanocny

  Kiermasz Wielkanocny
  18.03.2018

  Dnia 18.03.2018 roku odbył się Kiermasz Wielkanocny na Plebani w Starej Kamienicy. W prawdzie pogoda nam nie dopisała, ale uśmiech i ciepło serc osób, które wzięły udział w kiermaszu zdecydowanie ociepliły atmosferę! Pragniemy podziękować wszystkim za przyjście i wsparcie szkoły! Wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki, oraz pracownikom szkoły i uczniom za pomoc!

  GALERIA

 • Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

  Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny
  15.03.2018

  Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 18 marca 2018 roku w godz. 8:30 – 13:30 przy Kościele w Starej Kamienicy (w razie złej pogody i mrozu zapraszamy na plebanię). Można będzie nabyć różnego rodzaju ozdoby wielkanocne, palmy, kartki świąteczne oraz przepyszne ciasta.

  Serdecznie zapraszamy!!!

 • Przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego

  Przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego
  08.03.2018

  Trwają przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego, na który serdecznie zapraszamy 18.03.2018r. od godz. 8:30 przy kościele parafialnym w Starej Kamienicy im. Jana Chrzciciela. Do nabycia wianki, ozdoby wielkanocne, a także pyszne ciasta 😊

  Serdecznie zapraszamy

  GALERIA

 • Nikodem Piasecki – dumą Gimnazjum w Starej Kamienicy!

  Nikodem Piasecki – dumą Gimnazjum w Starej Kamienicy!
  28.02.2018

  Uczeń klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy - Nikodem Piasecki jest naszą chlubą! Przystąpił do konkursu ,,zDolny Ślązak Gimnazjalista” z przedmiotów ścisłych tj. chemii, biologii i geografii. Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Po eliminacjach szkolnych a następnie powiatowych - Nikodem zakwalifikował się do finału, czyli etapu wojewódzkiego z każdego z tych trzech przedmiotów. Etapy finalne odbywały się we Wrocławiu, gdzie uczeń mierzył sie z najzdolniejszymi uczniami naszego województwa. W dniu 28.02.2018r. do naszej szkoły wpłynęła niezwykle satysfakcjonująca wiadomość od organizatora konkursu, że Nikodem w finale jest zwycięzcą konkursu wiedzy z chemii, co oznacza, że został On LAUREATEM tego konkursu, a co za tym idzie jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej oraz ma otwartą drogę poza rekrutacją do każdej szkoły średniej województwie.

  Cała społeczność szkolna oraz Grono Pedagogiczne gratuluje Nikodemowi wielkiego osiągnięcia i sukcesu. Jesteśmy dumni z ogromu wiedzy naszego trzecioklasisty.

 • Spotkanie uczniów klas III gimnazjum z funkcjonariuszami policji

  Spotkanie uczniów klas III gimnazjum z funkcjonariuszami policji
  27.02.2018

  27.02.2018r. policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze – Cieplicach:  Pan Dawid Brodziński oraz Marcin Florkowski przeprowadzili z uczniami klas III gimnazjum zajęcia pt.  „O postępowaniu wobec nieletnich w sprawach dotyczących przemocy i nierealizowania obowiązku szkolnego”. Policjanci przypomnieli gimnazjalistom definicję „nieletniego” w trzech zakresach: zapobiegania i zwalczania demoralizacji, postępowania w sprawach o czyny karalne, jak również wykonywania środków wychowawczych i poprawczych.

  Zwrócili również uwagę na zjawisko przemocy w aspekcie fizycznym i psychicznym, wskazując konkretne czyny i zachowania wchodzące w skład tego zjawiska, jak również konsekwencje wynikające z przepisów prawa wobec sprawców stosujących przemoc. Przypomnieli sposób postępowania/zachowania się ofiary w przypadku doznawania przez nią przemocy, jak również możliwości uzyskania przez nią pomocy.

  Kolejną kwestią poruszoną w trakcie spotkania była problematyka związana z realizacją obowiązku szkolnego i wagarami uczniowskimi. Funkcjonariusze policji wskazywali na konsekwencje, zwłaszcza te negatywne wynikające z nierealizowania obowiązku szkolnego zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców/opiekunów prawnych.

  GALERIA

  Pedagog szkolny

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy bierze udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią’’

  17.02.2018

  Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy bierze udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią’’ - Obrazek 1

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

  I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę, m. in. z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznaje podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy. Uczniowie mają także szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

  Uczniowie będą kontynuowali swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywali pracę projektową – model biznesowy własnej firmy. Autorzy 20 najlepszych prac w nagrodę będą mogli odwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

  ,,Ferie z ekonomią’’ charakteryzuje ciekawa formuła – udział w grach i zabawach ekonomicznych, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i banku, pozwala młodzieży zdobyć nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Zajęcia będą prowadzone przez duet prowadzących – nauczyciel WOS-u oraz student kierunków ekonomicznych, którzy w grudniu 2017 roku wzięli udział w szkoleniu metodycznym, by zapoznać się z założeniami projektu oraz narzędziami i metodami pracy z uczniami.

  ***

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

  Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy bierze udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią’’ - Obrazek 2

 • Prezentacja osiągnięć dydaktycznych naszych uczniów w semestrze pierwszym 2017/2018

  Prezentacja osiągnięć dydaktycznych naszych uczniów w semestrze pierwszym 2017/2018
  14.02.2018

  We wtorek 13.02.2018r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy w sali gimnastycznej odbyło się krótkie spotkanie całej społeczności szkolnej. Celem tego spotkania było zaprezentowanie osiągnięć  dydaktycznych naszych uczniów w semestrze pierwszym roku szkolnego 2017/2018. Wyróżniona młodzież miała okazję zaprezentować się z dumą przed pozostałymi uczestnikami spotkania, odebrać nagrody książkowe, dyplomy z gratulacjami oraz  słodkie drobiazgi. Nasi prymusi otrzymali gromkie brawa, a oprócz Nich na szacunek i uznanie zasłużyli uczniowie ze 100% obecnością, oni również zostali nagrodzeni i uhonorowani przez Panią Dyrektor Wiesławę Stortę-Respondek. Mamy nadzieję, że te sukcesy dydaktyczne naszych wychowanków i ich godna naśladowania postaw zainspiruje i zmotywuje kolejne osoby do wytężonej pracy.

  GALERIA

 • Spotkanie uczniów klas VII z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

  Spotkanie uczniów klas VII z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta
  13.02.2018

  Spotkanie uczniów klas VII z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

   

  W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta - Panem Michałem Słomskim pt. „ABC młodego konsumenta”.  Celem zajęć było usystematyzowanie wiedzy uczniów dotyczących problematyki praw konsumenta, jak również zapoznanie młodzieży z głównymi zadaniami instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta.

  Pan Michał Słomski wyjaśniał młodzieży na praktycznych przykładach z życia codziennego konsekwencje podejmowania decyzji o zakupie różnych towarów lub usług, przedstawił również procedurę składania reklamacji. Przybliżył uczniom różnice pomiędzy gwarancją a rękojmią. Omówił także problemy wynikające z zawierania umów na odległość
  i poza lokalem, zwłaszcza dla osób starszych.

  Życzliwa postawa wobec problemów „młodych konsumentów” i merytoryczna wiedza Pana Rzecznika skłaniała uczniów do aktywnego udziału w zajęciach i zadawania pytań. Spotkanie uzmysłowiło młodym ludziom, że bardzo ważna jest edukacja konsumentów, jak również uczenie ich ostrożności i budzenie świadomości w kwestii ewentualnych konsekwencji podejmowania przez nich nieprzemyślanych działań jako konsument. Dziękujemy Panu Michałowi Słomskiemu – Powiatowemu Rzecznikowi Praw Konsumenta w Jeleniej Górze, że odpowiedział pozytywnie na nasze zaproszenie
  i przeprowadził zajęcia z młodzieżą.

                                                                                    Pedagog szkolny

 • Spotkanie profilaktyczne - „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”

  Spotkanie profilaktyczne - „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”
  08.02.2018

  Spotkanie profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych
  pt. „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”

  W dniu 08.02.2018 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych z psychoterapeutą uzależnień Panem Krzysztofem Matusiakiem w ramach programu pt. „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”. Rodzice/opiekunowie prawni uzyskali podstawowe informacje na temat problematyki uzależnień. Dowiedzieli się czym jest uzależnienie, jak je rozpoznać, jakie są przyczyny i motywy sięgania po „używki” przez młodzież oraz jak sobie z nim radzić.

   Prowadzący spotkanie Pan Krzysztof Matusiak zwracał uwagę na wszechobecną ciekawość młodych ludzi, która skłania ich do poszukiwania nowych wrażeń, często ryzykownych. Niestety młodzież nie jest świadoma konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych, które zwłaszcza w okresie dojrzewania są bardzo szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego.  Starał się skłonić rodziców do refleksji na temat preferowanego modelu życia, jak również postępowania z dziećmi.

  Spotkanie podsumowane zostało projekcją filmu pt. „Dzieci z Leningradzkiego”. Pan Krzysztof Matusiak podkreślał, że istotne jest, by młodzież w rodzinie znalazła akceptację, dowartościowanie i prawdziwy domu. Tak, by nie musiała uciekać od problemów sięgając po używki.

                                                                        Pedagog szkolny

  GALERIA

 • Dla rodziców i uczniów
  06.02.2018

  Zapraszamy na zebranie rodziców 08 lutego 2018 r. (czwartek) godz. 16:30

 • Dla rodziców i uczniów
  01.02.2018

  Od poniedziałku do szkoły chodzimy według nowego planu lekcji!!!

 • Wyjątkowy koncert w Galerii Izerskiej

  Wyjątkowy koncert w Galerii Izerskiej

  W dniu 11.01.2018r., w czwartek - uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu świątecznego w wykonaniu trzech uzdolnionych muzycznie uczennic jeleniogórskich szkół. Wszystko działo się w Galerii Izerskiej i na zaproszenie pana Spolnika. Dziewczyny: Ewa Kobielska, Kasia Kasprzak oraz Milena Paszkowska przygotowały dla nas koncert kolęd Bożonarodzeniowych, ale takich, które są mało znane a urokliwe, wzruszające, ujmując, o pięknej refleksyjnej tematyce. Śpiew i akompaniament w wykonaniu młodych artystek poruszył nas do głębi, wyciszył i nastroił świątecznie. Niesamowity talent naszych rówieśniczek był imponujący, nagrodziliśmy Je olbrzymimi brawami, bo klimat jaki wyczarowały swym wystąpieniem urokiem osobistym, wdziękiem i skromnością wprawiły nas w pogodny nastrój i poruszyły każde serce. Słuchaliśmy z zapartym tchem i podziwialiśmy talent, dojrzałość i mądrość wyśpiewywanych kolęd z przesłaniem. Wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć