Nawigacja

 • Nie zmarnuj swojego życia

  Nie zmarnuj swojego życia

  27 września uczniowie Naszej szkoły mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu z grupą ,,Rymcerze'' i zapoznania z projektem ,, Nie zmarnuj swojego życia''. Celem wydarzenia była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, a także przedstawienie wartości chrześcijańskich. Podczas swojego występu raperzy dzielili się własnym doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Młodzież mogła wziąć udział w przygotowanych interekcjach- konkursie freestyle, wygrywając opaski lub płyty wydane przez prowadzących zajęcia. Nauczyciele otrzymali również konspkety lekcji rozszerzające tematykę projektu. Spotkanie wyjątkowo przypadło uczniom do gustu oraz skłoniło do poważnych przemyśleń i refleksji.

 • Drużynowe Biegi Przełajowe

  Drużynowe Biegi Przełajowe

  Dnia 03.10.2018 r.  wybraliśmy się na zawody Powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych  z Panem Piotrem i Panią Sylwią  do Mysłakowic. Pogoda nam nie sprzyjała, gdyż podał deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno. Pomimo tych przeszkód wróciliśmy z zawodów z tarczą.

                  W kategorii dziewczyn Victoria Basiak była bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal.
  W drużynie dziewczyny zajęły trzecie miejsce.

  W skład drużyny  dziewczyn wchodziły :

  - Victoria Basiak

  - Maja Skrok

  - Anastazja Senderek

  - Kamila Górni

  - Natalia Mężyk

  - Nikola Wojtyczka

  - Dagmara Tyburczy

  - Katarzyna Zatońska

  - Julia Kozłowska

  - Karolina Mężyk

  - Karina Kolasińska

  - Wiktoria Chrostek

  - Julia Smolińska

  - Gabriela Grzegorek

                  Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce co na 13 zespołów jest wynikiem przyzwoitym. W skład  drużyny chłopców wchodzili :

  - Maksymilian Gasperowicz

  - Bartosz Sobór

  - Aleksander Jarzębecki

  - Hubert Sztac

  - Miłosz Gołdyn

  - Jakub Matecki

  - Viktor Rainski

  - Konrad Kani

  - Patryk Kania

                  Po odebraniu medali, dyplomów i pucharów we wszystkich kategoriach wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

                                                                               

                                                                                                                               Kamila Górni, Natalia Mężyk

 • „Hazard? Nie, dziękuję”

  „Hazard? Nie, dziękuję”

  Spotkanie profilaktyczne pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

   

  W dniach 21 oraz 24 września 2018 r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. „Hazard? Nie, dziękuje”, które przeprowadzili funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego we Wrocławiu,  Referat
   w Jeleniej Górze. Tematyka zajęć dotyczyła jednego z uzależnień behawioralnych tj.  patologicznego hazardu. Pan Bogusław Zwierzański i Pani Agnieszka Andrzejczak – Wiaderek rozmawiali z uczniami na temat tego, czym jest hazard, jakie są rodzaje gier hazardowych w Polsce i na świecie, kto może
  w nich uczestniczyć.  Wskazywali konsekwencje prawne nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Zwracali uwagę młodym ludziom, jak poważnym problemem jest uzależnienie od hazardu, zwłaszcza dla młodych ludzi oraz, jakie są jego symptomy i nieodwracalne skutki. Przestrzegali młodzież, że uzależnienie od gier hazardowych zaczyna się bardzo niewinnie  i niezwykle łatwo jest młodym ludziom wpaść w pułapkę, z której trudno wyjść.  Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań poszerzających omawiane zagadnienia. Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogusławowi Zwierzańskiemu oraz Pani Agnieszce
  Andrzejczak- Wiaderek za przeprowadzenie w/w zajęć.

  Pedagog szkolny

 • Dojazdy

  Dojazdy

  Nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych

 • Wywiadówka

  Wywiadówka
 • 01.09.2018

  Dla rodziców i uczniów - Obrazek 1

  DOWOZY UCZNIÓW OD DNIA 4 WRZEŚNIA 2018 r.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  Na ten dzień uczniowie czekali z utęsknieniem. Dzieci za swoją ciężką pracę otrzymały świadectwa, dyplomy i medale, rodzice podziękowania a nauczyciele kwiaty.

  Mamy wakacje

   angelsmileydevil

 • Piękny Staniszów oczami Pani Iwony Lach-Rój

  Piękny Staniszów oczami Pani Iwony Lach-Rój
  07.06.2018

  7 czerwca 2018r. klasa 7b pod opieką Pań Małgorzaty Ryczkowskiej i Iwony Lach-Rój odbyła wycieczkę po okolicach Staniszowa, w którym to (czego zazdrościmy) zamieszkuje Pani Iwona Lach-Rój. Pani Iwona oraz Amelka i Natalka opowiedziały nam wspaniałe ciekawostki na temat zwiedzanych atrakcji turystycznych: Zamek ks. Henryka na Górze Grodna z wieżą widokową, Pałac Staniszów, Góra Witosza i Pałac na Wodzie. Jedną z najciekawszych informacji było to, iż na  Górze Witosza żył niegdyś ludowy prorok Hans Georg Rischer znany później jako Hans Rischmann, posiadający dar przepowiadania, lewitowania i bilokacji, czyli przebywania w dwóch miejscach jednocześnie.

  Pani Iwona przygotowała również dla nas ognisko i własne pyszne przetwory, goszcząc nas na swojej posesji, „małym końcu świata”-jak stwierdziła Pani Renata Marceniuk, mama Oliviera. Jednak największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudził pies Pani Iwony rasy chart irlandzki, bardzo towarzyski, radosny i łasy na nasze kiełbaski.

  W imieniu klasy 7b i swoim dziękuję za pokazanie pięknego Staniszowa

  Małgorzata Ryczkowska

 • WYGRALIŚMY WYCIECZKĘ DO WARSZAWY!!!!

  WYGRALIŚMY WYCIECZKĘ DO WARSZAWY!!!!

  W ramach projektu, który był realizowany w naszej szkole pt.,,FERIE Z EKONOMIĄ”, grupa 15 uczniów wraz z opiekunem projektu p. Sylwią Matuszewską stworzyła model biznesowy firmy, która miałaby szansę bytu w na naszym terenie, w lokalnej społeczności. Projekt był adresowany do gimnazjalistów i zachęcał do przyjęcia postawy  przedsiębiorczej ,kreatywnej. Stworzyliśmy wizualizację firmy o nazwie ,,Owczy Pęd”, która miałaby zajmować się hodowlą owiec na naszych górskich pastwiskach, a z wełny chcieliśmy wielotorowo pozyskiwać produkty dedykowane różnym klientom.  Konkurowaliśmy z 65 innymi gimnazjami z całej Polski, nie było łatwo, bo wymagania były ambitne.
  28.marca wysłaliśmy do Warszawy pracę konkursową i czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Jakaż była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz projekt zainteresował kapitułę oceniającą pracę, a byli to wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy. Łzy szczęścia i entuzjazm - to pierwsze reakcje na wiadomość o zwycięstwie, bo wiedzieliśmy, że nagrodą jest wyjazd całej grupy do Warszawy.
  W dniach 21-22.05.2018r  Europejska Fundacja Wspierania rozwoju Wsi Polskiej  towarzyszyła nam w warsztatach prowadzonych przez Wykładowcę SGH w Warszawie - p.dr Dariusza Danilewicza, oprócz tego uczestniczyliśmy w intrygującej grze miejskiej, mającej na celu poznanie stolicy, byliśmy w NBP w Centrum Pieniądza, gdzie poznaliśmy historię pieniądza od najdawniejszych dziejów i jego wpływ na rozwój społeczny i gospodarczy państw. Byliśmy w Pałacu kultury i Nauki w Łazienkach Królewskich , przy pomniku Syrenki, na placu Zamkowym, Starówce. Towarzyszyła nam studentka ekonomii . Czas spędziliśmy niezwykle intensywnie a najpiękniejsze było to, że otrzymaliśmy ogromne brawa za projekt od profesjonalistów z dziedziny ekonomii. Było to niezmiernie miłe, bo nasza przygoda z biznesem była pierwszą i podeszliśmy do niej  intuicyjnie, a jednak wygraliśmy wycieczkę w nagrodę! Super! Długo będziemy wspominać nasz wielki sukces:)


  Sylwia Matuszewska

 • Niepełnosprawni w świecie

  Niepełnosprawni w świecie
   

  "Niepełnosprawni w świecie" tak nazywa się projekt, który przygotowała Milena i Roksana Sędzimir wraz z opiekunem projektu Panią Lilianą Cybulską. Projekt miał na celu pokazania młodym ludziom, czyli naszym uczniom życie osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, a także nauczenie wrażliwości i empatii do drugiego człowieka. Dziewczyny zaprosiły do Starej Kamienicy Panią Lucyne Kornobys - paraolimpijkę, Panią Katarzynę Wiśniewską - rehabilitantke oraz Tetar integracyjny "Euforion". Zostały także wyświetlone dwa filmy, jeden z nich specjalnie ma prośbę uczennic wykonała para, która podróżuje po świecie o "dwóch nogach i czterech kołach". Państwo Małgorzata i Kamil, którzy prowadzą bloga "RobiMy Podróże" przedstawiali nam w filmie część swojego życia, czyli podróże. Drugi film przedstawiał życie Pani Lucyny Kornobys. Cały projekt zaczął się od wystąpienia teatru, następnie obejrzenia filmów i na samym końcu zaproszeni goście wzięli udział w debacie, odpowiadali na pytania, przybliżając młodzieży swoje życie i funkcjonowanie oraz mówili o tym jak reagować i pomagać osobom niepełnosprawnym. Dzień był pełen wrażeń i niesamowitych lekcji! Pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim gościom!!!

  Piszą o nas

  Żywa lekcja integracji - jelonka.com

  "Niepełnosprawni w świecie" według Mileny i Roksany - nj24.pl

  GALERIA

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • „Bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu pożarów w szkole i poza nią”

  „Bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu pożarów w szkole i poza nią”

  16.05.2018 r. Panowie: Krzysztof Chrostek, Jacek Wydmuch, Paweł Świątek oraz  Panie: Aneta Rasińska – Wydmuch i Karolina Kaczorowska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamienicy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klas II Gimnazjum.
  W trakcie spotkania poruszyli kwestie związane z postępowaniem w przypadku zagrożenia, zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego w domu i na posesji.

  Prowadzący zajęcia podkreślali, że w przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi  istotne jest, by przekazać tą informację niezwłocznie osobom, które przebywają w strefie  zagrożenia. Następnie  należy poprosić
  o pomoc Straż Pożarną pod numerem telefonu 998 lub 112.  Przybliżyli także zasady dotyczące ewakuacji w czasie pożaru. Omówili zagrożenia, z jakimi młodzież może zetknąć się zarówno w domu i w szkole. Przypomnieli uczniom informacje, jakie należy podać służbom ratowniczym  podczas zgłaszania  różnego rodzaju zdarzeń drogą telefoniczną.

  Ciekawym elementem zajęć było zaprezentowanie  sprzętu używanego przez Straż Pożarną w swoich działaniach, między innymi: sprzętu do udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń oraz zabezpieczającego strażaków, w tym systemu sygnalizującego kończenie się zapasu powietrza w aparacie. Uczniowie mieli  także możliwość uczestniczyć
  w symulacji  z użyciem aparatu ochrony dróg oddechowych i poczuć się jak prawdziwy ratownik w akcji. Zapoznali się również z zastosowaniem i zasadami działania AED -
  automatycznego defibrylatora zewnętrznego i czujnika tlenku węgla.

   

                                                                                                             Pedagog szkolny

 • Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  17.05.2018

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”
  „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego.”
  /Barbara Rosiek/

  Spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka” - Obrazek 1

  15.05.2018 r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej, II oraz III Gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”. Jest on adaptacją książki Pani Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.  Główna bohaterka Anna w trakcie pobytu w szpitalu opowiada lekarzowi  historię swojego życia.  Jest ona poruszająca, prawdziwa i współczesna. Nastolatka dzięki wpływowi i presji grupy rówieśniczej popadła w życiowe tarapaty, sięgając po alkohol i narkotyki.
  Dziewczyną targają sprzeczne uczucia. Z jednej strony czuje się dorosła, a z drugiej jest jeszcze dzieckiem. Potrzebuje bliskości, wsparcia a przede wszystkim miłości. W takcie jednej z imprez Anna  staje się ofiarą gwałtu. Wstyd i poczucie winy nie pozwalają jej szukać pomocy w domu rodzinnym oraz u przyjaciół i specjalistów. W tym trudnym dla niej momencie życia na swojej drodze spotyka Krzysia. Ucieka z domu, zamieszkuje z mężczyzną, przerywa szkołę i popada w nałóg uzależnienia od „dragów”. Dziewczyna postrzega go jako wybawcę i opiekuna. Związek z nim nie traktuje w ogóle jako sytuacji zagrażającej jej zdrowiu i życia….
      Spektakl stanowi swoistą  „lekcję życia” i przestrogę dla młodzieży.  Wieloaspektowo przedstawia  widzowi konsekwencje zażywania substancji psychoaktywnych. Uświadamia wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka.
                                      

  Pedagog szkolny

 • Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze

  Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze
  16.05.2018

  Spotkanie z ratownikiem górskim i wizyta uczniów w GOPR-ze w Jeleniej Górze

  14.05.2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w naszej szkole Pana Tomasza Trusewicza – przewodnika wraz z psem ratowniczym Grotem, który przeprowadził zajęcia z uczniami klasy VII A Szkoły Podstawowej oraz II A gimnazjum na temat bezpiecznego zachowania się w górach.
  Grot to pies ratownik, rasy owczarek niemiecki, który wraz ze swoim przewodnikiem służy  w górach ludziom pomocą.  Grot dzięki zmysłowi węchu i chęci do pracy wykorzystuje swoje umiejętności w działaniach ratowniczych np. poszukując osób zaginionych. Przechodzi także szereg szkoleń, które kończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.
  Pan Tomasz Trusewicz przybliżył młodzieży pracę ratownika górskiego, realizowane przez niego zadania, działania podejmowane przez GOPR , jak również podział specjalności psów ratowniczych i zasady bezpiecznego zachowania się w górach. Ogromną sympatię uczniów naszej szkoły wzbudził Grot.
  15.05.2018 r. udaliśmy się wspólnie z uczniami klasy VII A, VII B Szkoły Podstawowej oraz II A, II B, III A, III B Gimnazjum do siedziby GOPR-u w Jeleniej Górze, gdzie ratownik górski Pan Ryszard Jędrecki z pasją i zaangażowaniem przedstawił uczniom historię ratownictwa górskiego. Realizowane przez nie zadania i specyfikę pracy, jak również instytucje, które współpracują ze stowarzyszeniem. Omówił rodzaje i  przyczyny wypadków, z którymi spotykają się w codziennej pracy pracownicy Grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze.  Przybliżył młodzieży zasady bezpiecznego poruszania  się po górach, postępowania w przypadku zagubienia szlaku, załamania pogody, burzy czy też wypadku w górach.  
  Pan Ryszard Jędrecki podkreślał w swoich wypowiedziach, że w wędrówkach  górskich niezbędna jest przede wszystkim rozwaga i rozsądek ze strony turysty. Istotne jest także, by przed wyprawą w góry przygotować się do niej pod względem fizycznym, zaplanować jej  trasę, zapoznać się  z aktualnymi warunkami pogodowymi. Należy również posiadać przy sobie   niezbędny ekwipunek (plecak, odpowiednie obuwie, ubranie chroniące przed wiatrem i opadami, zapasową ciepła odzież, apteczkę podręczną, prowiant, mapę i kompas, latarkę oraz telefon komórkowy).
  Na koniec spotkania Pan Ryszard Jędrecki przekazał materiały informacyjne pt. „Bezpieczne góry”.

  Pedagog szkolny

 • Dla rodziców i uczniów
  10.05.2018

  Zapraszamy rodziców na wywiadówkę 17 maja 2018 roku (czwartek) godz. 16.30

 • Egzamin gimnazjalny 2018 w naszej szkole.

  Egzamin gimnazjalny 2018 w naszej szkole.
  19.04.2018

  Nadszedł moment prawdy dla uczniów kl. III … egzaminy gimnazjalne.
  Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z historii i wosu, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Wyniki w czerwcu.

  GALERIA

 • GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”

  GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
  11.04.2018

  W czwartek, 5 kwietnia 2018r. odbyła się we Wrocławiu uroczysta
  GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
  Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się nasz uczeń Nikodem Piasecki z klasy III B, który jest laureatem Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. Oprócz okolicznościowego medalu i dyplomu dodatkową nagrodą dla Nikodema jest zwolnienie z przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego.

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć