Nawigacja

 • V Kiermasz Adwentowy

  V Kiermasz Adwentowy

  V   FESTYN  ADWENTOWY

  8 grudnia już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy odbył się Festyn Adwentowy. Od dwóch miesięcy trwały przygotowania, aby na czas zdążyć           z wykonaniem stosownych dekoracji i ozdób świątecznych na tę grudniową uroczystość. Dzień wcześniej ustawiano dekorację, stoliki i stoiska eksponujące wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców dekoracje bożonarodzeniowe.

  Ustawiono także scenografię będącą tłem do występów artystycznych przygotowanych na festyn.

  W sobotnie przedpołudnie wszystkie stanowiska były już gotowe na przyjęcie gości.       W godzinach między 11.00 a 15.00 w naszej hali sportowej przyjmowaliśmy przybywających licznie gości.

  Stoisko z domowymi wypiekami /nasza kiermaszowa kawiarnia z kawą, herbatą/oraz stanowiska z bogactwem świątecznych ozdób odwiedzali rodzice naszych uczniów oraz inni mieszkańcy gminy Stara Kamienica i zaproszeni goście.

  Degustacji ciast upieczonych na tę okazję przez rodziców  uczniów towarzyszyły występy artystyczne dzieci przedszkolnych oraz pokazy układów tanecznych przygotowanych przez poszczególne zespoły klasowe. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich przybyłych gości kolędy wykonane przez utalentowanych muzycznie uczniów przygotowanych przez Panią Małgorzatę Płonczkier.

  Trzeba podkreślić, iż przygotowanie ozdób świątecznych to głownie zasługa pań: Pani Małgosi Płonczkier i Pani Agnieszki Kubik, które prowadziły dodatkowe warsztaty         z uczniami i angażowały uczniów i nauczycieli w dekorację upieczonych wcześniej pierników oraz w wykonanie ozdób, kart świątecznych i bożonarodzeniowych dekoracji na kiermasz.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie V Festynu Adwentowego       i liczymy na to, że następny będzie równie udany.

  Iwona lach - Rój

 • Wywiadówka

  Wywiadówka
 •  "Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

  dzień, zwykły dzień, w który gasną wszystkie spory.

  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

  dzień, który już każdy z nas zna od kołyski ."

   

  Serdecznie dziękuję rodzicom, nauczycielom, pracownikom, uczniom i przyjaciołom naszej szkoły za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu V Festynu Adwentowego. Bez Waszego wsparcia finansowego, hojności,  pomocy rzeczowej i ogromu dodatkowej pracy nasza impreza nie mogłaby być zrealizowana.

  Szczególnie dziękuję paniom nauczycielkom z Gminnego Przedszkola w Starej Kamienicy za przygotowanie występu artystycznego przedszkolaków i udział w naszym festynie.

  Cieszę się, że mogliśmy spędzić razem grudniowe przedpołudnie w świątecznej atmosferze. Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste „dziękuję” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

   

  Wiesława Storta-Respondek

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy

   

   - Obrazek 1

 • Festyn Adwentowy

  Festyn Adwentowy
 • Językowcy

  Językowcy

  Nasi super zdolni językowcy!

  19. i 20.11.2018 dwójka naszych uczniów-Anastazja Stefańczyk z klasy 8a i Nico Schmolke z klasy 7a pisali drugi etap konkursu zDolny Ślązaczek z języka angielskiego i niemieckiego. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki, aby zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego!

                                                                                                                                               Anna Hac-Kaczmarek

 • Bądź trampoliną dla swojego dziecka!

  Szanowni Państwo!

  Wiem, że dla wielu z Waszych dzieci (a naszych uczniów) odrabianie zadań domowych i przygotowywanie się do lekcji to często bardzo trudny i nieprzyjemny obowiązek. W związku z tym chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie  pt. „Bądź trampoliną dla swojego dziecka”, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się związanym z tym problemom jakie stoją przed nastolatkami, wymienić się spostrzeżeniami na temat sposobów uczenia się, ilości i jakości prac domowych, sposobów przygotowania się do sprawdzianów i egzaminów. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej w SP w Starej Kamienicy o godzinie 9.00.

  Część I – tylko dla rodziców

  Część II – rodzice ze swoimi dziećmi

  Zajęcia będą odbywać się w formie warsztatów, zakończenie planowane na godz. 11.00 (potem zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy). Bardzo proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności u wychowawcy klasy.

                                                                                                                                Jeszcze raz serdecznie zapraszam

                                                                                                                                 Artur Semeniuk nauczyciel fizyki

 • Konkurs chemiczny

  Konkurs chemiczny

  20 listopada uczniowie klas VIII i III gimnazjum brały udział w konkursie chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jeleniej Górze. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy skrupulatnie sprawdzał naszą wiedzę teoretyczną .
     Rywalizowało 17 drużyn z różnych szkół z powiatu. Do drugiego etapu po poprawnie napisanym teście zakwalifikowało się 13 grup, w tym my. Zaproszono nas do laboratorium chemicznego na część praktyczną. Tam wykonywaliśmy szereg doświadczeń zgodnie z podanymi instrukcjami. Poszło nam całkiem nieźle, gdyż zajęliśmy 5 miejsce na 13 drużyn. Jesteśmy z siebie dumni i cieszymy się, że mogliśmy po raz pierwszy zawitać w prawdziwym laboratorium. 

 • Your time, your choice

  Your time, your choice

     Od środy 14.11 do piątku 16.11 trwały u nas w szkole warsztaty w ramach projektu "your time, your choice". Młodzież podzieliła się na grupy i wspólnie z młodymi ludźmi z Rumunii, Słowenii, Macedonii i Łotwy pracowali w języku angielskim. Powstały dzieła fotograficzne, taneczne, teatralne, filmowe, muzyczne, które jako podsumowanie wystawiono w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie w sobotę 19.11. Spotkanie międzykulturowe uznać należy za wielki sukces i kolejny krok w rozwoju naszych uczniów z SP Stara Kamienica!

  Anna Hac-Kaczmarek

 • DZIEŃ OTWARTY

  DZIEŃ OTWARTY
 • W hołdzie Niepodległej

  W hołdzie Niepodległej

  „W hołdzie Niepodległej”

                  8.11.20118r. w Galerii Izerskiej w Kromnowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Widowisko poetycko – muzyczne z elementami tańca i pantomimy przygotowały: Pani Kaczorowska i Pani Barbara Maczek. W programie wystąpili uczniowie  szkół podstawowych z Kopańca i Starej Kamienicy, którzy, wcielając się w role naszych przodków walczących o Polskę, przypomnieli ważne wydarzenia z historii naszej ojczyzny. Spektakl wypełniły także śpiewane przez młodych artystów pieśni patriotyczne, a o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. W akademii uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele     z obu wyżej wymienionych szkół. W podniosłym nastroju, z kotylionami w barwach narodowych, przeżywaliśmy to radosne dla Polaków święto.

 • Piosenka i poezja dla Niepodległej

  Piosenka i poezja dla Niepodległej

  „Piosenka i poezja dla Niepodległej”

  W Święto Niepodległości młodzież Teatru Mała Scena przedstawiła program poetycko – muzyczny, którym uświetniła odsłonięcie pomnika – wotum wdzięczności mieszkańców Staniszowa za odzyskaną niepodległość. Pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych młodych artystów  towarzyszyły odsłonięciu i poświęceniu pomnika obrazującego Polskę przy boku krzyża. Słowa recytowanej poezji wyrażały odczucia towarzyszące  Polakom  walczącym  o  wolność. To  ich  oddanie tej słusznej sprawie, żołnierskie poświęcenie, składanie  największej ofiary dla Ojczyzny  podkreślał w swym przemówieniu wójt gminy Podgórzyn, Pan Mirosław Kalata. Nastroje dawnych dni oddawały piosenki żołnierskie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Zarówno słowa piosenek żołnierskich jak i  wyrażone w poezji odczucia Polaków walczących za ojczyznę poruszyły głęboko licznie zgromadzonych na placu kościelnym mieszkańców Staniszowa i przybyłych gości.

  Na zakończenie uroczystości organizatorzy zaprosili gości i mieszkańców na poczęstunek do pobliskiego Schroniska Młodzieżowego.

   Iwona Lach - Rój

 • Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć

  Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć

  Spotkanie profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów naszej szkoły  w ramach programu pt. „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”

   

  08.11.2018 r. Pan Krzysztof Matusiak – psychoterapeuta uzależnień przybliżył rodzicom/opiekunom prawnym przyczyny, fazy i mechanizmy powstawania uzależnień od substancji psychoaktywnych. Omówił  problematykę  związaną z wprowadzaniem zmian
  w składzie chemicznym, zwłaszcza nowych  narkotyków,  które  są niezwykle groźne dla zdrowia i życia człowieka. Zasygnalizował rodzicom/opiekunom prawnym jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki i, jak należy się w takiej sytuacji zachować,  jak również gdzie można uzyskać pomoc.

  W trakcie spotkania  przedstawił także naturalne środki uzyskiwania zadowolenia
  z życia oraz chemiczne środki zażywane w celu uzyskania poprawy nastroju.  Zasygnalizował ujemne skutki  sięgania  przez młodzież po substancje uzależniające.

  Pan Matusiak w swoich wypowiedziach podkreślał, że należy wesprzeć młodych ludzi i pomóc im  w rozwiązaniu problemu uzależnienia od substancji psychoaktywnych.  Przy czym istotne jest, by rozpocząć terapię, gdy problem jest stosunkowo niewielki np. chęć zaimponowania rówieśnikom czy też nieradzenie sobie z problemami.  Ponadto warto kształtować umiejętności psychologiczne u młodzieży takie jak np. asertywność, umiejętność  dokonywanie racjonalnych wyborów, odreagowania problemów w sposób akceptowany społecznie czy też zawieranie satysfakcjonujących relacji.

                                                                                    Pedagog szkolny

 • Wywiadówka

  Wywiadówka
 • Poezja i piosenka dla Niepodległej

  Poezja i piosenka dla Niepodległej

  „Poezja i piosenka dla Niepodległej”

   

     Pod takim hasłem dnia 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 41 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Reprezentanci poszczególnych klas od IV do VIII i gimnazjum prezentowali utwory poetyckie i muzyczne o treściach patriotycznych.

   

  Komisja w składzie:

  P. Karolina Hamziuk – Ziarkowska

  P. Ewelina Kowalska

  P. Ewa Kuzia

  P. Małgorzata Płonczkier

  wyłoniła laureatów w poszczególnych grupach:

  W  klasach IV – V

  I miejsce – Julia Tomaszkiewicz – „Koncert Jankiela” A. Mickiewicz

  II miejsce – Aleksandra Tracz – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska

  III miejsce – Konrad Gancarczyk – „Warszawa” I. Salach

  W  klasach VI – VII

  I miejsce – Gracjan Hamera – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska

  II miejsce – Karolina Kowalik – „Pieśń spod Giewontu” M. Gajowniczek

  III miejsce – Aleksandra Mieczkowska – „O żołnierzach wyklętych” Z. Herbert

  W klasach VIII – gimnazjum

  I miejsce – Anastazja Stefańczyk – „List do matki” L. Mroczkowski

  II miejsce – Natalia Pisula – „Bagnet na broń” W. Broniewski

  III miejsce – Klaudia Żolińska – „Jest taki kraj” J. Pietrzak

  W kategorii – Piosenka żołnierska

  Równorzędne pierwsze miejsca zajęli uczniowie gimnazjum

  Maja Skrok – „Dziś idę walczyć…”

  Dominik Zawadzki, Klaudia Żolińska – „Rozkwitały pąki białych róż”

  Nagrody zostaną wręczone laureatom na uroczystej Gali z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  Odpowiedzialna za przebieg konkursu Iwona Lach – Rój

 • Nie zmarnuj swojego życia

  Nie zmarnuj swojego życia

  27 września uczniowie Naszej szkoły mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu z grupą ,,Rymcerze'' i zapoznania z projektem ,, Nie zmarnuj swojego życia''. Celem wydarzenia była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, a także przedstawienie wartości chrześcijańskich. Podczas swojego występu raperzy dzielili się własnym doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Młodzież mogła wziąć udział w przygotowanych interekcjach- konkursie freestyle, wygrywając opaski lub płyty wydane przez prowadzących zajęcia. Nauczyciele otrzymali również konspkety lekcji rozszerzające tematykę projektu. Spotkanie wyjątkowo przypadło uczniom do gustu oraz skłoniło do poważnych przemyśleń i refleksji.

 • Drużynowe Biegi Przełajowe

  Drużynowe Biegi Przełajowe

  Dnia 03.10.2018 r.  wybraliśmy się na zawody Powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych  z Panem Piotrem i Panią Sylwią  do Mysłakowic. Pogoda nam nie sprzyjała, gdyż podał deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno. Pomimo tych przeszkód wróciliśmy z zawodów z tarczą.

                  W kategorii dziewczyn Victoria Basiak była bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal.
  W drużynie dziewczyny zajęły trzecie miejsce.

  W skład drużyny  dziewczyn wchodziły :

  - Victoria Basiak

  - Maja Skrok

  - Anastazja Senderek

  - Kamila Górni

  - Natalia Mężyk

  - Nikola Wojtyczka

  - Dagmara Tyburczy

  - Katarzyna Zatońska

  - Julia Kozłowska

  - Karolina Mężyk

  - Karina Kolasińska

  - Wiktoria Chrostek

  - Julia Smolińska

  - Gabriela Grzegorek

                  Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce co na 13 zespołów jest wynikiem przyzwoitym. W skład  drużyny chłopców wchodzili :

  - Maksymilian Gasperowicz

  - Bartosz Sobór

  - Aleksander Jarzębecki

  - Hubert Sztac

  - Miłosz Gołdyn

  - Jakub Matecki

  - Viktor Rainski

  - Konrad Kani

  - Patryk Kania

                  Po odebraniu medali, dyplomów i pucharów we wszystkich kategoriach wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

                                                                               

                                                                                                                               Kamila Górni, Natalia Mężyk

 • „Hazard? Nie, dziękuję”

  „Hazard? Nie, dziękuję”

  Spotkanie profilaktyczne pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

   

  W dniach 21 oraz 24 września 2018 r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. „Hazard? Nie, dziękuje”, które przeprowadzili funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego we Wrocławiu,  Referat
   w Jeleniej Górze. Tematyka zajęć dotyczyła jednego z uzależnień behawioralnych tj.  patologicznego hazardu. Pan Bogusław Zwierzański i Pani Agnieszka Andrzejczak – Wiaderek rozmawiali z uczniami na temat tego, czym jest hazard, jakie są rodzaje gier hazardowych w Polsce i na świecie, kto może
  w nich uczestniczyć.  Wskazywali konsekwencje prawne nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Zwracali uwagę młodym ludziom, jak poważnym problemem jest uzależnienie od hazardu, zwłaszcza dla młodych ludzi oraz, jakie są jego symptomy i nieodwracalne skutki. Przestrzegali młodzież, że uzależnienie od gier hazardowych zaczyna się bardzo niewinnie  i niezwykle łatwo jest młodym ludziom wpaść w pułapkę, z której trudno wyjść.  Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań poszerzających omawiane zagadnienia. Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogusławowi Zwierzańskiemu oraz Pani Agnieszce
  Andrzejczak- Wiaderek za przeprowadzenie w/w zajęć.

  Pedagog szkolny

 • Dojazdy

  Dojazdy

  Nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych

 • Wywiadówka

  Wywiadówka
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy
  58-512 Stara Kamienica 70
 • tel./fax: 75 75 14 327

Galeria zdjęć